کد خبر : 13542
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲

قهرمانی قطر یک فساد و یک تقلب بزرگ بود

قهرمانی قطر یک فساد و یک تقلب بزرگ بود

رسانه‌های اماراتی همچنان با پافشاری روی اتهاماتی که به ستاره‌های دو ملیتی قطر وارد کرده اند در تازه ترین حرکت با استناد به اسناد منتشر شده خواستار رسیدگی به این ماجرا شدند. به گزارش “ورزش سه”، روزنامه الاتحاد در ادامه اتهاماتی که رسانه های اماراتی از روز بعد از شکست مقابل قطر در نیمه نهایی

رسانه‌های اماراتی همچنان با پافشاری روی اتهاماتی که به ستاره‌های دو ملیتی قطر وارد کرده اند در تازه ترین حرکت با استناد به اسناد منتشر شده خواستار رسیدگی به این ماجرا شدند.

به گزارش “ورزش سه”، روزنامه الاتحاد در ادامه اتهاماتی که رسانه های اماراتی از روز بعد از شکست مقابل قطر در نیمه نهایی جام ملت های آسیا به دشمن دیپلماتیک خود وارد کردند، این بار با اشاره به اسناد به دست آمده از تخلف محرز عنابی ها در اعطای تابعیت به برخی بازیکنان خود پرده برداشت.

در گزارش روزنامه الاتحاد آمده است:« کمیته انضباطی ای اف سی درخواست کرده است تا بسام الروای و المعز علی با حضور در این نشست به دفاع از خود در مقابل اتهامات بپردازند. در ابتدا فدراسیون فوتبال قطر اکتفا به پاسخ رسمی در مقابل شکایت امارات کرد اما این پاسخ در قبال مستندات ارائه شده چندان قابل قبول نبوده است».

بنا به ادعای مطرح شده صبح روز جمعه گذشته جلسه ای در هتل فرمونت بابل البحر جلساتی برگزار و ای اف سی تصمیماتی در خصوص این پرونده اتخاذ کرده است. علاوه بر این تصمیمات حقایق و مستندات جدیدی به پرونده تابعیت قطری ارائه شده تا پرونده تکمیل شود.تاکید شده که تقلب صورت گرفته است و فدراسیون فوتبال قطر شرافت و عدالت در فوتبال را زیر سئوال برده است.

ای اف سی در حالی پرونده شکایت امارات را دریافت کرده است که در این پرونده برگه هایی است که به طور رسمی از سودان و عراق صادر شده و اثبات می کرد که اجداد و پدر مادر بسام الرآوی و المعز علی متولد عراق و سودان هستند و هیچ ارتباطی با قطر و غرابت خونی از خانواده های قطری در آنها وجود ندارد. براساس این مستندات فدراسیون قطر مجوز کار و بازی را صادر و به فیفا ارائه داده است.

الاتحاد مدعی شده فدراسیون قطر با هزینه میلیارد دلاری در حال جمع آوری بازیکنان دو ملیتی در سراسر دنیا در آکادمی اسپایر است تا با پرورش آنها نسلی جدیدی را به فوتبال خود معرفی کند. این استعدادها در حالی راهی دوحه می شوند که تابعیت قطر را دریافت می کنند تا بتوانند مجوز بازی برای این کشور را دریافت کنند.

الاتحاد اشاره کرده فدراسیون امارات از قطر به ای اف سی در روز پنجشنبه شکایت کرده است. در این شکایت که روز قبل از فینال بود آمده است حضور عنابی ها به دلیل استفاده از ۱۸ بازیکن با تابعیت از ۹ کشور که ۱۰ نفر از آنها زیر ۲۳ سال هستند در این تورنمنت عادلانه نبوده است. در این پرونده تاکید روی تقلب صورت گرفت چون به ادعای اماراتی ها بازیکن دو ملیتی باید زیر ۲۳ سال باشند نه بزرگسال.

روزنامه اماراتی در افشاگری از پرونده تقلب قطر در جام ملت ها به بندهای جنجالی قانون تابعیت در فیفا اشاره و نوشت:« این بازیکنان باید کمتر از ۲۳ سال باشند طبق ماده ۷ از قانون فیفا که به قضیه تابعیت بازیکنان دلالت می کند. اولا این که باید ۵ سال از اقامت شان در کشور دوم بگذرد و سن آنها از ۱۸ سال نیز گذشته باشد. تا با این شرایط بتوانند در تیم زیر ۲۳ سال آن کشور بازی کرده باشند. این حالت تابعیت هم به شرطی است که یکی از اجداد پدر یا مادر در کشور ثانوی به دنیا آمده باشد یا اقوامی نزدیک داشته باشند که با این شرایط فیفا با تابعیت موافقت می کند».

روزنامه الاتحاد در گزارش منتشر شده اسناد خود را نیز منتشر کرد که از کشورهای عراق و سودان به دست آورده است. در ادامه این گزارش آورده است:« فساد بزرگی صورت گرفته است. فدراسیون قطر به بازیکنان شناسنامه مستقیم ارائه داده است. گواهی تولد در دوحه صادر و شناسنامه صادر شده است. با وجود این که پدر و مادر آنها در کشورهای خود متولد شده اند. اسناد ۹ برگی به دست آمده نشان می دهد این شناسنامه ها تقلبی هستند چون هر دو بازیکن در عراق و سودان متولد شده اند».

کنفدراسیون فوتبال آسیا این شکایت ها را به کمیته انضباطی ارائه داده است تا با حضور دو بازیکن و شنیدن دفاعیات بسام و المعزعلی در این خصوص تصمیم گیری کند. اما فدراسیون قطر با وقت کشی در این خصوص سعی دارد با دخالت وکلای اروپایی مقابل این شکایت بایستد. اما در نشستی که عصر دیروز برگزار شد حالا همه در انتظار پاسخ نهایی به شکایت امارات و حکمی هستند که صادر خواهد شد.
الاتحاد در خصوص روند صدور حکم نوشت:« قرار انضباطی صادر و در اختیار کمیته انضباطی قرار می گیرد. نتیجه نهایی بعد از نشست برگزار شده تا ۳۶ ساعت به طرفین اعلام می شود تا اگر اعتراضی وجود داشت پرونده به CAS ارسال شود». این روزنامه اماراتی مدعی شد اگر کمیته انضباطی تقلب را تایید کند قهرمانی از قطر بازپس گرفته می شود تا به ژاپن برسد.

 

هدف اماراتی ها از ابتدای پیگیری این شکایت نه تنها برای حضور در فینال بلکه برای بردن آبروی دشمن دیپلماتیک این روزهای این کشور است. هدف واقعی این شکایت برملا کردن تقلب قطری ها در تابعیت دادن به بازیکنان همین طور تقلب در راه به دست آوردن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ است. اثبات دروغ و تقلب قطری ها در حال حاضر هدف اول امارات بیان شده چون این موضوع برای آنها از قهرمانی جام ملت ها ارزشمند تر قلمداد شده است.

بر طبق مستندات موثقی که الاتحاد به آنها دست پیدا کرده ممکن است پرده از یک مافیای بزرگ در فوتبال جهان برداشته شود. این مافیا با ارائه مدارک جدید به استعدادهای ناب سعی در فروش آنها به کشورهایی مثل قطر دارد. الاتحاد در تایید این اتهام خود مدعی شد تمام مستندات دو ستاره قطر در جام ملت ها کاملا مشخص می کند که یک گروه بسیار حرفه ای زمینه تبعیت آنها را فراهم کرده است و این کار یک یا چند نفر نیست.

 

 

 

 

امتیازدهی post
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سیزده − سه =