کد خبر : 42562
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۷

تحویل هر ۳ روز یک مدرسه به آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

تحویل هر ۳ روز یک مدرسه به آموزش و پرورش آذربایجان شرقی
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی از افزایش دو برابری تعهدات خیری در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: اکنون تا پایان سال ۱۴۰۲، ۲۷۰ پروژه از ۵۱۲ پروژه راکد ۱۴۰۱، به بهره برداری رسیده و از ۲۴۰ پروزه باقی مانده، ۱۵۱ پروژه در دست اجرا می باشند و به طور میانگین هر سه روز یک مدرسه تحویل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی دهیم.

به گزارش نگاه، فرهاد فرهودی، در ضیافت افطاری و دیدار نوروزی با مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان، خیرین مدرسه ساز و مجامع خیری استان ضمن تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان, بر اهمیت مجامع خیری تاکید کرده و گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز کشور برای اولین بار در سال ۱۳۷۷ تشکیل یافته و هدف از آن سیاست گذاری و هماهنگی و همراهی با دولت برای تامین نیاز فضاهای آموزشی با مشارکت مردم است.

وی ادامه داد: در استان آذربایجان شرقی نیز به تبعیت از سازمان نوسازی مدارس و مجمع خیرین مدرسه ساز کشور، آموزش و پرورش آذربایجان شرقی به عنوان بهره برداری و مبدا نیاز سنجی مدارس، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی به عنوان مسئول هماهنگی و نظارت و مجری و مجمع خیرین مدرسه ساز استان به عنوان همراه و همدل دولت ترغیب کننده خیرین به سمت مدرسه سازی هستند که این سه مجموعه، سه ضلع یک مثلث را تشکیل می دهند که ضعف در هر ضلع، خطری جدی برای ضلع های دیگر است.

وی افزود: مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی در سال ۱۳۸۰ شکل گرفته و و از آن روز همراه و همدل اداره کل نوسازی مدارس استان در توسعه و احداث فضاهای آموژشی بوده اند.

وی ادامه داد: امیدواریم تا در سال جاری نیز به مثابه سال گذشته و با سیاست های درست، به صورت همراه و همدل بتوانیم تا اهداف آموزشی استان را بهتر از سال قبل پیش ببریم.

مدرسه یاری رکن اصلی توسعه و نگهداری مدارس است

فرهودی با بیان این که آمار نشانگر مفید بودن افطاری ماه مبارک رمضان در سال ۱۴۰۲ بوده است، بیان کرد: در سال ۱۴۰۱، ۲۴ مجمع خیرین در استان را دارا بودیم که در سال ۱۴۰۲، این عدد به ۳۰ منطقه افزایش یافته است که باید ۱۰ منطقه باقی مانده استان نیز نسبت به تشکیل مجمع خیرین سریعا اقدام نمایند. وی با بیان اهمیت مجامع خیری در استان، بر اجرای و رعایت اساس نامه مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی تاکید کرده و اظهار داشت: اساس نامه مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی در تمامی مجامع خیری باید رعایت شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی در ادامه خطاب به مدیران آموزش و پرورش استان گفت: مدیران باید خیرین و مردم را بازوان خود در امر تعلیم و تربیت بدانند چرا که شعار سال (جهش تولید با مشارکت مردم)نیز که توسط مقام معظم رهبری انتخاب گردیده، بر این اصل تاکید دارد. این مقام مسئول در نظام تعلیم و تربیت آذربایجان شرقی، مدرسه یاری را رکن اصلی توسعه و نگهداری مدارس دانسته و اظهار داشت: در سال ۱۴۰۲ بر اساس آمار ارائه شده توسط مدیران آموزش و پرورش استان، ۳۳ میلیارد تومان در حوزه مدرسه یاری جذب شده است. وی افزود: منطقه سراب در حوزه مدرسه یاری و جلب مشارکت های مردمی، حائز کسب رتبه اول در استان و مناطق شبستر و هریس به ترتیب موفق به کسب رتبه های دوم و سوم گردیده اند.

شورای بانوان خیر مدرسه ساز، زمینه ای برای جذب بانوان خیر و نگهداشت و تکریم خیرین

فرهودی در ادامه بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ در استان، تشکیل شورای بانوان خیر مدرسه ساز را کلید زدیم که در طی این یک سال کار های بزرگی از جمله جذب و نگهداشت بانوان خیر مدرسه ساز انجام داده اند و لذا توصیه ما به مدیران آموزش و پرورش، تشکیل این شورای در مناطق زیر نظر اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی است.

وی اظهار داشت: در ابتدای سال ۱۴۰۱ همزمان با شروع مدیریت تیم جدید، ۵۱۲ پروژه نیمه تمام راکد شامل ۲۳۳۷ کلاس درس را در استان شاهد بودیم.

وی افزود: در طی این دو سال بر اساس سیاست های دولت، هدف اصلی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی، ساماندهی پروژه های نیمه تمام خیری بوده است که هزینه های مادی و معنوی گزافی برای دولت و مردم دارند.

وی ادامه داد: اکنون تا پایان سال ۱۴۰۲، ۲۷۰ پروژه از ۵۱۲ پروژه راکد ۱۴۰۱، به بهره برداری رسیده و از ۲۴۰ پروزه باقی مانده، ۱۵۱ پروژه در دست اجرا می باشند که خود رکورد بزرگی در راستای ساماندهی پروژه های نیمه تمام خیری است؛ به طوری که در سال گذشته توانستیم تا با تلاش ها و زحمات همکارانم در اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، به طور میانگین هر سه روز یک مدرسه تحویل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی دهیم.

افزایش دو برابری تعهدات خیری در سال ۱۴۰۲ در آذربایجان شرقیفرهودی گفت: با تلاش های واحد مشارکت های مردمی و مجمع خیرین مدرسه ساز استان، تعهد ۶۴۲ میلیاردی سال ۱۴۰۱، در سال ۱۴۰۲ با تعهد های ۱۰۰ درصدی خیرین به همراه برخی مشئولیت های اجتماعی شرکت ها، منجر به جذب ۱۰۵۸ میلیارد تومان شده است که خود عددی غیرثابل چشم پوشی است.

وی اظهار داشت: ماحصل تمامی تلاش ها این شد که در سال ۱۴۰۲ در ارزیابی های سازمان نوسازی مدارس کشور، رتبه عالی و قابل تقدیر در بحث مشارکت های مردمی به استان آذربایجان شرقی تعلق یافت. مدیرکل نوسازی مدارس استان در پایان ضمن قدردانی از میهمانان عزیز حاظر در جلسه، گفت: امیدواریم تا به یمن حضور شما در کنار ما، سال ۱۴۰۳ را بهتر از سال ۱۴۰۲، طی کنیم.

انتهای پیام/

امتیازدهی post

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

چهار + 13 =